almanya

 

Almanya vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 299 90 80 numaralarını arayabilirsiniz.

 

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Schengen vizesi ile ilgili başvuruları doğrudan kabul etmemektedir. Dolayısıyla Almanya Schengen vizesi başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Başvuru Merkezleri aracılığı ile yapılmalıdır.

Almanya vizesi başvurularınız eğer 90 günden daha kısa süreli bir başvuru ise Almanya konsolosluğuna gitme zorunluluğu idata  kurumuna aktarılmıştır. Başvurularınızı gerçekleştirmeden parmak izi uygulaması için öncesinde randevu alma zorunlulu vardır. Başvuru esnasında sizden talep edilen güncel Almanya vizesi için gerekli evraklar listesini eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiz.

Almanya Vizesi Başvuruları

Almanya vizesi başvuruları yapmadan önce detaylı bilgi almanızı öneririz. Son zamanlar da ani olan değişiklikler vize sürecinizle alakalı sorun teşkil etmemesi için lütfen 0850 299 90 80 telefon numaramızdan detaylı bilgi alınız.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

 

Almanya Vize Süreci

Almanya vizesi başvurularınız 5 ile 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreyi göz önüne alarak başvurunuzu yapınız.

Almanya vizesi almak için öncelikle online randevu ve ya telefon arayıcılığı ile Almanya vize randevusu alabilirsiniz. Randevu almak Trustlik, ticari, spor aktivite gibi talepler için ücretsizdir. Sonrasında size verilen güncel Almanya vizesi gerekli evraklar 2017 Güncel olması zorunludur. Gerekli evraklarınız ile size verilen randevu tarihinde zorunda olan parmak izi vermek zorunluluğu vardır.

(Randevuyu 0850 299 90 80 numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Almanya vizesi randevu süreci

Randevu alımından sonra size gün ve tarih verilecektir. Eğer size verilen tarih ve saatte başvurunuzu gerçekleştiremez iseniz randevunuz otomatik olarak iptal edilecektir. Seyahat süresine en az 20 gün kala başvurunuzu gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Başvurunuza 90 gün kala başvuru yapabilirsiniz.

 

Parmak İzi Uygulaması Almanya Vizesialmanya

Almanya VizesiParmak izi uygulaması 27-Ekim-2014 Tarifin de tüm schengen ülkelerinde eş zamanlı olarak zorunlu hale getirilmiştir. Öncesinde schengen ülkelerine parmak izi vermemiş iseniz parmak izi uygulaması için ilgili kurumlara parmak izi vermek zorunluluğu vardır. Eğer parmak izi vermiş iseniz 5 yıl süresince parmak izi vermenize gerek kalmadan evraklarınızı vekalet verdiğiniz kişi veya kurumlar tarafından yapılabilmektedir.

Başvurularınız 90 günden daha uzun süreli vize ise idata üzerinden randevu alınmalı sonrasında başvuru için Almanya konsolosluğuna başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Hangi kategoride başvuru yapmanız gerektiğini  0850 299 90 80 numaralı vize başvuru merkezimizden öğrenebilirsiniz.