Almanya Vizesi


Almanya vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Schengen vizesi ile ilgili başvuruları doğrudan kabul etmemektedir. Dolayısıyla Almanya Schengen vizesi başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Başvuru Merkezleri aracılığı ile yapılmalıdır.

Almanya vizesi başvurularınız eğer 90 günden daha kısa süreli bir başvuru ise Almanya konsolosluğuna gitme zorunluluğu idata  kurumuna aktarılmıştır. Başvurularınızı gerçekleştirmeden parmak izi uygulaması için öncesinde randevu alma zorunlulu vardır. Başvuru esnasında sizden talep edilen güncel Almanya vizesi için gerekli evraklar listesini eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiz.

Almanya Vizesi Başvuruları

Almanya vizesi başvuruları yapmadan önce detaylı bilgi almanızı öneririz. Son zamanlarda ani olan değişiklikler vize sürecinizle alakalı sorun teşkil etmemesi için lütfen 0850 346 30 26 telefon numaramızdan detaylı bilgi alınız.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın

iData ALMANYA Vizesi Nasıl Alınır?  

1.)RANDEVU OLUŞTURUN  

Pasaport bilgileriniz yanınızda olmak kaydıyla 0850 346 30 26 yı arayarak müşteri temsilcilerimizden size uygun randevu tarihi alabilirsiniz.

2.)EVRAKLARINIZI HAZIRLAYIN  

Randevunuz oluşturulduktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizin çalışma durumunuza göre tarafınıza evrak listesi gönderecektir. Gönderilen evrakları randevu gününe kadar hazırlamanız gerekmektedir.

3.) KARGO İLE GÖNDERİN  

Hazırladığınız evraklarınızı randevu gününden en az 2 gün önce adresimize iletmeniz sağlıklı bir başvuru yapmanız açısından önemlidir.  Eksik evraklarınız çıktığında temin edebilme şansınız olacaktır.

4.)RANDEVU GÜNÜ BAŞVURUNUZU YAPIN

Tamamlanan tüm evraklarınız dahilinde randevu gününde temsilci arkadaşlarımız ile beraber başvurunuz yapılacaktır. (25 Eylül 2014 yılından itibaren Schengen vizesi başvurusu yapmış müşterilerimizin bizzat gelmesine gerek yoktur. Sizin adınıza temsilcilerimiz başvurunuzu yapacaktır.)

ÖNEMLİ !!!  Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için   0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır.  Randevu için  0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

Almanya Vize Süreci

Almanya vizesi başvurularınız 5 ile 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreyi göz önüne alarak başvurunuzu yapınız.

Almanya vizesi almak için öncelikle online randevu ve ya telefon arayıcılığı ile Almanya vize randevusu alabilirsiniz. Randevu almak Turistik, ticari, spor aktivite gibi talepler için ücretsizdir. Sonrasında size verilen güncel Almanya vizesi gerekli evraklar Güncel olması zorunludur. Gerekli evraklarınız ile size verilen randevu tarihinde zorunda olan parmak izi vermek zorunluluğu vardır.

(Randevuyu 0850 346 30 26 numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Almanya vizesi randevu süreci

Randevu alımından sonra size gün ve tarih verilecektir. Eğer size verilen tarih ve saatte başvurunuzu gerçekleştiremez iseniz randevunuz otomatik olarak iptal edilecektir. Seyahat süresine en az 20 gün kala başvurunuzu gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Başvurunuza 90 gün kala başvuru yapabilirsiniz.

Parmak İzi Uygulaması Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Parmak izi uygulaması 27-Ekim-2014 Tarihinde tüm schengen ülkelerinde eş zamanlı olarak zorunlu hale getirilmiştir. Öncesinde schengen ülkelerine parmak izi vermemiş iseniz parmak izi uygulaması için ilgili kurumlara parmak izi vermek zorunluluğu vardır. Eğer parmak izi vermiş iseniz 5 yıl süresince parmak izi vermenize gerek kalmadan evraklarınızı vekalet verdiğiniz kişi veya kurumlar tarafından yapılabilmektedir.

Başvurularınız 90 günden daha uzun süreli vize ise idata üzerinden randevu alınmalı sonrasında başvuru için Almanya konsolosluğuna başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Aile Birleşimi
-Almanya’da Evlenmek veya Almanya’daki Eşin Yanına Gidebilmek için Aile Birlesimi Vizesi
-Çocukların Almanya’ya Getirilmesi için Vize
-Alman Vatandaşı Olan Çocuğun Yanına Göç Etmek
-Evlat Edinilen Çocukların Evlat Edinen Ebeveynlerin Yanına Gitmesi
Almanya ülkesinde yaşayan eşinizin yanına kalıcı olarak gitmek istiyor veya Türkiye bulunan çocuklarını yanınıza almak istiyorsanız aile birleşimi talebinde bulunmanız gerekmektedir.
Almanya’da bulunan eşinin yanına gitmek isteyenler
Almanya ülkesinde yaşayan biri ile evlilik yaptıysanız ve oraya kalıcı olarak gitmek istiyorsanız firmamız aracılığı ile randevu alıp Almanya konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Gerekli evraklar listesine buradan ulaşabilirsiniz. VIP destek için bizi arayınız.
. (Randevuyu 0850 346 30 26 numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Almanya’ya çocuklarını kalıcı olarak getirmek isteyenler
Almanya ülkesinde yaşıyorsunuz ve Türkiye’de bulunan çocuklarını yanınıza kalıcı olarak getirtmek istiyorsunuz. Bunun için firmamızdan randevu talep edip Almanya konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Sizden istenen belgelerin bir listesine BİZİ ARAYARAK ulaşabilirsiniz
. (Randevuyu 0850 346 30 26 numaralı ücretsiz hattımızdan alabilirsiniz.)

Çalışma Amaçlı Vizeler
-Türk TIR Şoförlerine Transit Vize
-Almanya`da Au Pair
-Almanya’da Staj Yapmak için Gerekli Vize Başvurusu Hakkında
-AB Mavi Kart
-Almanya’da Çalışmak
-Almanya’da İş Arama
-İstisna Akdi Çerçevesinde Sözleşmeli İşçi
Yüksek Öğrenim
-Burssuz Üniversite Öğrencileri
-Burslu Üniversite Öğrencileri
-Üniversite Adayı
-Almanya’da Almanca Öğrenimi, Yoğunlaştırılmış Dil Kursu
Geri Dönüş Hakkı
-Eski Alman Vatandaşları
-Genç Yabancı ve Emekliler İçin Ülkeye Dönüş
-İkamet İzin Süresinin Dolması veya Belgenin Kaybedilmesi Halinde Tekrar Ülkeye Giriş

Hangi kategoride başvuru yapmanız gerektiğini  0850 346 30 26 numaralı vize başvuru merkezimizden öğrenebilirsiniz.