AS VISA

AS VISA KİMDİR ?

As Visa Solutions, Macaristan, Norveç, Portekiz, Slovenya Schengen vize başvurularının Macaristan Başkonsolosluğu tarafından tek yetkili olarak atandığı vize işlem bürosu olarak As Visa Solutions İstanbul ve Ankara Macaristan Büyükelçiliği tarafından Macaristan Schengen vize başvuruları için yetkilendirilen As Visa Solutions Ankara olarak bu iki ilde faaliyetlerine başlamıştır.

Macaristan vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

Macaristan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek içinMacaristan vizesi başvurusu yapmak zorundadırlar.

Macaristan vizesi çeşitleri:

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vizesi çeşitlerini Macaristan’a yapılacak olan seyahatin amacına ve süresine göre temel olarak iki gruba ayırmaktadır.

Ulusal (Uzun süreli) Macaristan Vizesi:Uzun süreli Macaristan vizesi Schengen vizesi değildir. 90 günü aşan ikamet hakkı tanıyan bu vize eğitim, çalışma, oturum gibi durumlarda başvurulması gereken Macaristan vizesidir. Macaristan Schengen vizesi: Macaristan Schengen vizesi ’A’ tipi ve ’C’ tipi olarak ikiye ayrılır.

Macaristan ‘A’ Tipi Schengen Havalimanı Transit Vizesi: Başka bir ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerinde Macaristan’dan transit olarak geçmesi gereken Macaristan vizesi tipidir. Macaristan transit vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanmamaktadır.

Macaristan ‘C’ tipi Schengen vizesi: 90 güne kadar konaklamayı mümkün kılan Macaristan vizesidir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşları pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunmuyorsa Macaristan Schengen vizesine başvuru yapmak zorundadırlar. Bu vize tüm Schengen alanında geçerlidir.Macaristan vizesi başvurusu Macaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahatleri için gerekli olan vize başvurularını konsolosluğa direkt olarak yapması mümkün değildir. Kısa süreli Macaristan vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını,Macaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Danışma Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine yapmaları gerekmektedir.