avusturya

Avusturya vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

Avusturya vizesi, Avusturya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları için geçerli bir prosedürdür. Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikame izni olan veya İsviçre ikame izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.

 

Avrupa ülkesi olan Avusturya vize alımlarında da bazı değişiklikler olmuştur. Bunlardan en önemlisi konsoloslukların vize başvuru süreçlerini şirketlere devretmesidir.Daha önce ki seneler gibi konsolosluktan değil de Konsolosluğa gitmeden Schengen vize başvuruları yapılabilmektedir.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

 

Avusturya  Vizesi Nasıl Alınır? 

 

1.)RANDEVU OLUŞTURUN 

Pasaport bilgileriniz yanınızda olmak kaydıyla 0850 346 30 26 ya da 0312 426 00 46 numaralarını arayarak müşteri temsilcilerimizden size uygun randevu tarihi alabilirsiniz.

2.)EVRAKLARINIZI HAZIRLAYIN 

Randevunuz oluşturulduktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizin çalışma durumunuza göre tarafınıza evrak listesi gönderecektir. Gönderilen evrakları randevu gününe kadar hazırlamanız gerekmektedir.

3.) KARGO İLE GÖNDERİN 

Hazırladığınız evraklarınızı randevu gününden en az 2 gün önce adresimize iletmeniz sağlıklı bir başvuru yapmanız açısından önemlidir.  Eksik evraklarınız çıktığında temin edebilme şansınız olacaktır.

4.)RANDEVU GÜNÜ BAŞVURUNUZU YAPIN

Tamamlanan tüm evraklarınız dahilinde randevu gününde temsilci arkadaşlarımız ile beraber başvurunuz yapılacaktır. (25 Eylül 2014 yılından itibaren Schengen vizesi başvurusu yapmış müşterilerimizin bizzat gelmesine gerek yoktur. Sizin adınıza temsilcilerimiz başvurunuzu yapacaktır. Bazı durumlarda başvuru sahipleri çağrılabilmektedir.)

ÖNEMLİ !!!  Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 /0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır.  Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

ÖNEMLİ !!!  Ulusal ve kısa dönem Schengen vize başvurunuzu elinizden geldiğince erken yapmaya gayret ediniz.

Konsolosluklarda ki  yoğunluk, teknik sorunlar ya da personel eksikliği nedeniyle sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Hazırlanan evraklarınızın ilgili Konsolosluğa iletilip ve Konsolosluk tarafından inceleme işlemleri tamamlandıktan sonra pasaportunuzun tarafınıza gönderilmesinin bir süreç aldığını lütfen unutmayınız.

Resmi tatiller( Avusturya – Türk resmi tatilleri) (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı/Yeni Yıl) sebebiyle işlem sürelerinin uzayabileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz.

ÖNEMLİ !!! Evraklarınızın güncel olmasına özen gösteriniz. Özellikle son 3 aylık banka hesap ekstrenizi başvuru gününden 3 gün önce almanızı tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ !!! Avusturya Ankara Büyükelçiliği başvuru sırasında bazı belgelerin Almanca ve İngilizce tercümelerini istemektedir. Bu konu da çağrı merkezimizden yardım talep edebilirsiniz.

 

 

Lütfen Dikkat:

  • Geçerli vize ücreti sadece Euro kuru ile nakit olarak kabul edilir.
  • Tüm ücretler geri ödemesizdir..
  • Tüm ödemeler nakit ve Euro olarak kabul edilir,kredi kartı geçerli değildir.
  • Listede yer alan evrakların eksiksiz sunumu işlem sürecinin uzamaması için tavsiye edilir.
  • Lütfen evraklarınızın Almanca yada İngilizce dillerinde sunulmasını sağlayınız.
  • Evrakların tamamının sunulması vize almayı garanti etmez,her şartta karar konsolosluğa aittir.