Bulgaristan Vizesi

bulgaristanBulgaristan vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

Bulgaristan seyahatinde bulunacak olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesi Bulgaristan vizesi almaları zorunludur.

Schengen üye ülkeler, Avrupa Birliği üye ülkelerii Lihtenştayn ve İsviçre ikame izni ve bu ülkelerin vizesine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Bulgaristan vizesi işlemlerinde bulunmadan ve 5 ikamet günü süreyi ihlal etmeme koşulu Bulgaristan’ a vizesiz olarak transit seyahat gerçekleştirebileceklerdir.

Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport, Gri Pasaport ve Siyah Pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan vizesi almalarına gerek bulunmazken ancak bu kişiler Pasaport geçerlilik süresini Bulgaristan vize uyum koşullarını göz önünde bulundurarak seyahatlerini gerçekleştirmelidirler. T.C. Yeşil Pasaport ve diğer Türkiye Cumhuriyeti resmi Pasaport sahiplerinin Pasaport geçerlilik süreleri ise Bulgaristan seyahati sonrası en az 6 aydır.

Bulgaristan devleti, 2007 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir Ancak Schengen üye ülkesi kapsamında bulunmaz. Bu sebeple Bulgaristan vizesi bulunan veya Bulgaristan vizesi alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alacak oldukları Bulgaristan vizeleri ile Schengen üye ülkelerine seyahat edebilmeleri mümkün olmayacaktır. Ancak Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan T.C vatandaşları söz konusu geçerli Schengen vizeleri ile Bulgaristan’ a giriş yapmaları konusunda sıkıntı yaşayabileceklerini bilmeleri gerekmektedir.

AB üyeliğiyle birlikte Bulgar makamları, özellikle giriş vizelerinde kısıtlayıcı bir uygulama söz konusu olabilmektedir. Özellikle Bulgaristan’a havayoluyla Bulgaristan vizesi olmadan giriş yapmak veya Bulgaristan transit vizesiz olarak geçiş yapmak isteyen kişilerin havaalanında bekletilerek, geldikleri ülkeye geri gönderilme durumları ile karşı karşıya kalabilirler.

Bulgaristan turistik vizesi kısa süreli bir Bulgaristan vizesi türüdür. Bulgaristan turistik vize maksimum 15 gün olarak verilirken bu vize tek girişli olacaktır.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

Uzun süreli Bulgaristan vizesi ise ancak ticari ve özel ziyaret içerikli başvuru olması halinde verilecektir.

Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının dikkatine; bulgaristanBulgaristan C vizeleri kısa süreli Bulgaristan vizesi kategorileridir. Bulgaristan C vizeleri maksimum 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken Bulgaristan vize işlemlerinde bulunacak olan T.C vatandaşları bu ülkeye olan seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru işlemlerinde başlamış olmaları gerekmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak olan Bulgaristan vizesi kategorisine göre değişmektedir. Bulgaristan’a kısa süreli, davetiyesiz ve ziyaret gibi bir içeriklerden oluşmayan seyahatler için Bulgaristan turistik vize evrakları, ticari bir faaliyet, konferans, fuar ve toplantı gibi içerikler içinBulgaristan ticari vize, Bulgaristan bulunan aile, akraba, aile dostu ve arkadaş ziyaretlerinde bulunabilmeniz için ise, Bulgaristan aile / akraba / özel ziyaret vizesi evraklarının organize edilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ !!!  Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır.  Randevu için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

Bulgaristan Konsolosluğu gerek görmesi halinde Bulgaristan vizesi için gerekli evraklara ek evrak isteyebilirken bu bilgi göz önünde bulundurmalıdır. Bulgaristan vizesi için evraklar eksiksiz olarak toparlanmalı ve doğru bir şekilde organize edilmelidir.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan Konsolosluğunun hazırlamış olduğu resmi bir evraktır. Bulgaristan vize başvuru formu olmadan Bulgaristan vize başvurularında bulunulamazken bu formun eksiksiz olarak doldurulması ve başvuru evrakları arasında bulundurulması zorunludur. Ayrıca Bulgaristan vize başvuru formunda verilecek olan bilgiler, Bulgaristan vizesi için gerekli olan belgelerde bulunan bilgilerinizi desteklemek zorundadır.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Ücreti Bulgaristan vizesi ücreti; AB üye ülkeler ve Schengen üye ülkelerine ait vize ücretleri ile benzerlik göstermektedir. AB üye ülkeler ve Schengen üye ülkelerin Konsolosluk harç bedelleri yeni bir karar ve güncelleme yapılana dek 60 euro olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Bu sebeple AB üye ülkesi Bulgaristan devletinin kısa süreli Bulgaristan vizesi harç bedeli 60 euro’ dur. Ancak söz konusu ücret sadece Konsolosluk harç bedelidir.

Bulgaristan Konsoloslukları kısa süreli bulgaristan vize başvuruları için şahsi yapılacak müracaatları kabul etmezken Konsolosluk yetkili acenta ve başvuru merkezleri ile müracaat gerçekleştirilmeli ve söz konusu Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeline ek olarak bulgaristan vize başvuru merkezi ücretide ödenmesi gerekecektir.

.Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri,BulgaristanBüyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Bulgaristanresmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi:

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Görevleri: Türkiye BulgaristanBüyükelçiliği, Bulgaristan’ıTürkiye’de temsil etmekte olan Bulgaristandevletinin en resmi temsilcisidir.

BulgaristanBüyükelçiliği Ankara, Bulgaristan’ı Türkiye’de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Türkiye BulgaristanBüyükelçiliği Türkiye’de bulunan Bulgaristanvatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini koruma ve iyileştirme yönünde faaliyetlerini sürdürürken Bulgaristan’ı, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutmaktadır.