Çek Cumhuriyeti Vizesi

cekcumhuriyetiÇek Cumhuriyeti vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti seyahati gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çek vizesi almaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi başvuru sahipleri ise Çek cumhuriyeti vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Resmi pasaport sahibi kişiler iki ülke arasında yapılan anlaşmalar gereği 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Çek vizesinden muaftır.

Çek Cumhuriyeti 2007 yılından bu yana bir Schengen ülkesidir. Schengen oturum izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar Çek vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir. Çek vize işlemleri için İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara, Çek Fahri Konsolosluklarına ve Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine Çek vizesi için başvurularda bulunabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!!  Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır.  Randevu için 0850 346 30 26 yı arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri Çek Cumhuriyeti vize işlemlerikapsamlı bir evrak, doküman toplama organizasyonudur. Çek vizesi için gerekli evraklar Çek Konsolosluğunun biçimlendirdiği şekilde bir araya getirilmesi gerekirken eksik, hatalı ve önerilmeyen şekilde yapılacak başvurularınız kabul edilmeyecektir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Çek vizesi için randevu sistemi ile çalışırken Çek Cumhuriyeti randevu sistemi olan visapoint’ten randevu alarak Çek vize işlemleri için ilk adımınızı atabilirsiniz. Seyahat tarihinizden 15 – 20 gün önce yapılacak olan randevu ve vize başvuruları Çek vizesi işlemlerinizin seyrinde gidebilmesi için yeterli bir süre zarfı olacaktır. Ayrıca Çek vize işlemleri mülakatıda bulunurken başvurularınız şahsen yapılmalıdır.   Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, Çek Başkonsolosluğu İstanbul,Çek Büyükelçiliği Ankara ve Çek vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden ve bu kurumların web sitelerinden Çek vize başvuru formunu edinebilirsiniz. Çek vize başvuru formu web sitelerinden alınacak olması halinde print ederek kullanabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu İngilizce ve Çekçe olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca büyük harfle, okunaklı, eksiksiz ve çek vizesi için gerekli olan evraklarda bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Çek Konsolosluğu vize başvuru formu olmadan yapılacak başvurularını kabul etmeyecektir. Çek vizesi başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.

cek_cumhuriyetiÇek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Evraklar Çek vizesi için gerekli belgeleri belirleyecek olan Çek Cumhuriyetine yapacak olduğunuz seyahatin içeriğidir. Şöyle ki, kısa süreli, davetiyesiz bir seyahatte bulunacaksanız eğer Turistik Çek vizesi, ticari bir faaliyet, konferans ve seminer gibi içeriklerle başvuru yapacaksanız Ticari Çek vizesi, arkadaş ve herhangi bir aile ferdi ziyaretinde bulunacaksanız Çek Cumhuriyeti Ziyaretçi yahut Çek Aile Ziyareti vizesi işlemlerinde bulunmanız gerekecektir. Bu içerikleri göz önünde bulundurarak vize başvurusunda bulunmalısınız ve bu içerikler sizlerin çek vizesi evraklarını belirleyecektir. Ayrıca yine bu web sitesinin turistik, ticari ve aile ziyareti kısmına giriş yaparak ya da 0850 346 30 26 i arayarak Çekya vizesi için gerekli evraklarınızı öğrenebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak Zor mu?

Çek Cumhuriyeti bir Avrupa Birliği ve Schengen ülkesidir. Kapsamlı bir evrak toparlanmasından oluşan Çek vize işlemleri konsolosluğun önceliklerine göre hazırlandığı zaman alınması zor değildir.Çekya vizesi işlemleri için evraklarınız güncel, eksiksiz ve önerilen şekilde hazırlamalısınız.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Schengen mi?

Çek Cumhuriyeti vizesi Schengen kapsamında olan bir vizedir. 90 günlük yani kısa süreli çek vizesi başvurularında bulunacaksanız Çek Cumhuriyeti Schengen vizesi için başvurularda bulunabilirsiniz. Çek Cumhuriyetinde 90 günde fazla kalınacak olunması halinde ise Çek Ulusal vizesi için müracaat edilmelidir.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Çek Cumhuriyeti vize randevusu, Çek Konsolosluğu randevu sistemimizden ya da bizi arayarak alınabilmektedir. Çek vizesi randevunuz olmadan Çek vize işlemleri için başvurularda bulunma imkânınız ise yoktur. Çek Vize Dilekçe Örneği Çek vize dilekçe örneği, Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İstanbul’a hitaben yazılmış olmalıdır. Çek vizesi talebinde bulunduğunuzu, seyahat tarihlerinizi, seyahatinizin sponsorunu, ve seyahatinizin içeriğine yönelik bilgiler vererekÇek vizesi dilekçenizin yazımını tamamlayabilirsiniz.

Çek Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çek Cumhuriyeti vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması, Çek Konsolosluğunun ek evrak isteme talebine göre değişiklik gösterebilecektir. Ancak Çek vizesi için başvurularınız normal seyrinde ilerlediği sürece 15 iş günü içerisinde alınabilecektir.

Çek Vizesi Ücreti Nekadar?

Çek Cumhuriyeti vizesi ücretleri yine Çek vizesi içeriğine ve ülkede kaç gün kalacak olduğunuza dair değişebilecektir. Vize ücretleri hakkında bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Gerekli tüm bilgiler için lütfen bize ulaşınız.

Not: Çankaya Çek Büyükelçiliği, Çek Cumhuriyeti’nin, Türkiye’de bulunan devletler düzeyinde en resmi temsilcisidir. Çek Büyükelçiliği Ankara iki ülke arası ticari ve iyi niyet ilişkilerini geliştirirken aynı zaman da yine Türkiye’de yaşamakta olan Çek vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirme ile de yükümlüdür. Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara vize işlemleriiçin başvuru yapılacak bir temsilcidir aynı zamanda. Çek vizesi Çankaya Çek Büyükelçiliğinin içerisinde bulunan konsolosluk bölümüne başvuru yapılabilirken, Çek Cumhuriyeti seyahati gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara görev çevresi illerinde olmak üzere başvurularını buradan gerçekleştirebileceklerdir. Ayrıca Ankara Çankaya Çek Büyükelçiliği vize işlemleri için randevu sistemi ile çalışırken Çek Konsolosluğunun randevu sistemimizden ya da bizi arayarak randevu alınması halinde konsolosluk başvurularınızı kabul edecektir. Çek Cumhuriyeti vize randevusu seyahat tarihinizden en az 15 gün önce alınmalıdır.