Çin Vizesi

ÖNEMLİ:  ANKARA VİZE DATA SADECE RANDEVU ALIMLARI VE BAŞVURU YAPILMASINDA SİZE  YARDIMCI OLAN BİR KURUMDUR RANDEVU ALIMLARI ÜCRETSİZDİR LÜTFEN ARAYINIZ 0850 346 30 26  Destek Hattı

Çin Halk Cumhiriyeti’ne yapacağınız seyahatiniz için gerekli olan vize işlemleri ile ilgili her türlü bilgiyi www.ankaravizedata.com adresinde bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Çin’deki fuar, fabrika ve ticari iş seyahatleriniz ile ilgili vize bilgilerine müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 Temel belgeler ve başvuru Formları

A. En az altı ay geçerliliği ve en az bir boş sayfası bulunan bir pasaport.

Not: Tek veya çift giriş vize başvurusu için, pasaportun en az altı ay geçerliliği olmalıdır. Çoklu giriş vizesi için pasaportun en az dokuz ay geçerliliği olmalıdır.

B. İzin sahibi kişinin Türkiye ye dönme veya diğer destinasyonlara gitmek üzere ülkeden çıkma (eğer başvuru sahibi üçüncü bir ülkenin vatandaşı ise) tarihinden önce altı aydan fazla geçerliliği olan, Yabancılar için Türkiye´de İkamet İzni.

C. Üzerine yakın zamanda çekilmiş pasaport boyutunda bir fotoğraf (siyah-beyaz veya renkli) yapıştırılmış ve doldurulmuş başvuru formu (Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu). Not: Eğer başvuru formu tamamen doldurulmadıysa, veya formda yer alan bilgiler doğru değilse, veya okunaksız ise, prosedürde gecikme meydana gelebilir veya başvuru reddedilebilir.

D. Pasaportun bilgi sayfalarının ve İkamet İzninin (varsa) fotokopileri. 6 aydan uzun süreli kalışlarda devlet hastanesinden sağlık raporu istenmektedir. Vize başvuru süreci dahilinde gerçekleştirilen işlemlerde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

UYARI !!! Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu davetiyelerin belediye onaylı olmaması durumunda başvuruları kabul etmemektedir.
Hazırlık sürecinin resmi işlem sürecine dahil edilmeden bir ay öncesinden sağlanıyor olması resmi işlem süreci dahilinde herhangi bir problem ve eksik bilgi-belge ile karşılaşılmaması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde Çin Konsolosluğuna teslim edilerek resmi işlem sürecine dahil edilmesi adına süreç içerisinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve vize danışmanlığırefakati aracılığı ile resmi işlem sürecine dahil edilmek üzere Çin Konsolosluğuna tesliminin alınan randevu dahilinde gerçekleştirilmesi sağlanılmaktadır.

Vize başvurularında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Çin Konsolosluğu’ndan alınanrandevu ile teslim edilmesinin ardından Konsolosluk çalışanları tarafından gerekli belgelerin ve pasaportun incelenmeye tabii olması ile resmi işlem süreci gerçekleştirilmektedir. Bilinmesi gereken bir bilgi, Çin Konsolosluğu herhangi bir aracı kurum veya kuruluş ile resmi işlem kabul etmemekte ve resmi işlem süreci direkt olarak Çin Konsolosluğu tarafına aktarım ile vize başvurularının kabulü gerçekleştirilmektedir.

Çin Konsolosluğu tarafından alınan belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme ve onay sürecine dahil edilmesi ile birliktevize alımı için incelenme ve onay süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. Süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına teslim edilen belgelerin ve pasaport bilgilerinin güncel olması süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu bilgiler dahilinde pasaport üzerinde herhangi bir deforme ve yırtılma bulunmaması, pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması işlem süreci açısından gerekli olan bilgiler arasında yer almaktadır.

Vize başvurularında herhangi bir eksik bilgi ve uzun süreli işlem türü hakkında detaylı bilgi alımı için gerekli prosedürlerin incelenmesi ve bilgi-belge temininin sağlanıyor olması herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan işlemlerin gerçekleştirilmesinde önemli bir etki göstermektedir.