Dubai Vizesi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]dubayiÖNEMLİ:  ANKARA VİZE DATA SADECE RANDEVU ALIMLARI VE BAŞVURU YAPILMASINDA SİZE  YARDIMCI OLAN BİR KURUMDUR RANDEVU ALIMLARI ÜCRETSİZDİR LÜTFEN ARAYINIZ 0 850 299 90 80   Destek Hattı

Dubai Vizesi, Dubai Vize Uygulamaları Dubai Emirliği/ Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Dubai vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır.

Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde Dubai (BAE) vize işlemlerinden muaftır.

Dubai (BAE) vize çeşitleri nelerdir?

Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına uygun kategoride yer alan vize çeşidine başvuru yapmalıdır.

Dubai vize çeşitleri aşağıdaki gibidir;

* Dubai Transit Vizesi: Dubai üzerinden başka ülkelere geçiş yapmak amacıyla alınan vizedir. Ülkeye girişten itibaren 96 saat konaklama hakkı tanır. Dubai Transit Vizesi uzatılamaz.

* Dubai Turist Vizesi (Kısa süreli): Tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.  Ülkeye giriş tarihinden itibaren 30 gün konaklama hakkı tanıyan Dubai Turistik Vizesi için uzatma işlemi söz konusu değildir.

* Dubai Turist Vizesi (Uzun süreli): Tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Ülkeye girişten itibaren 90 gün ikamet hakkı tanır. Vizeyi uzatma imkanı yoktur. Dubai Vizesi için gerekli evraklar Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen kişilerin Dubai (BAE)  vizesi için temin etmeleri gereken evraklar, kişilerin Dubai’ye yapacakları seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir.

  •  Dubai Vizesi başvurusunda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacına uygun evrak listesi hazırlarken, vize başvurusunda kullanılacak fotoğrafların renkli ve net olduğundan emin olmalıdır.
  •   Dubai vize işlemlerinde kullanılacak seyahat belgesi (pasaport) en az 6 ay geçerli olmalıdır. Başvuru sahibi pasaportun fotokopisini de ibraz etmelidir.
  •   Dubai vizesi başvurusu için doldurulacak başvuru formu kişinin kendi ülkesindeki ve Dubai’deki iletişim bilgilerini içermelidir. Başvuru formu, başvuru sahibinin milliyetine bağlı olarak İngilizce ya da Arapça ibraz edilmelidir.

Dubai Vizesi nasıl alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu birebir yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai vizesi başvurularını konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi’ne ya da Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler. Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişiler BAE E-visa sistemine taratılmış evraklarını yükleyerek de vize başvurusu yapabilirler. Online başvuruda bulunan kişiler sisteme mail adreslerini tanıtmalı ve gerekli evrakları sisteme yüklemelidir. Sisteme yüklenen belgeler doğru taratıldığı ve her evrak için 1 MB’tı geçmeyecek şekilde sağlıklı bir şekilde sisteme yüklendiği takdirde incelemeye alınarak vize hizmeti verilecektir. Dubai Vize Ücreti Dubai vizesi ücretleri talep edilen vize türüne ve Dubai’de konaklama süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Dubai vizesi ile ilgili ibraz edilen vize ücreti hiçbir koşulda iade edilmemektedir.

Dubai Vizesi kaç günde çıkar?

Dubai vize başvuruları başvuru tarihinden itibaren 72 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak Cuma ve Cumartesi Birleşik Arap Emirlikleri’nin tatil günleridir. Vize başvurusu bu günlere ya da BAE ile Türkiye resmi tatillerine denk geldiği takdirde bu süre uzayacaktır.

Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir.  Başvuru sahibi kişiler bu süre içerisinde Dubai’de 29 gün konaklama hakkına sahip olurlar.

Göçmenlik büroları ek önlem olarak Dubai’ye seyahat eden bazı kişileri Dubai Uluslararası Hava Limanında rastgele göz taramasına tabi tutmaktadır. Göz taramasından geçmesi talep edilen kişiler, tarama bankosunda kredi kartlarının basılı kopyasını ya da kredi kartı numarasına ait onay sayfasının çıktısını ibraz etmelidir. Talep edilen evrak olmadığı takdirde kişi 30 AED ödemek durumunda kalacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi: Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]