Güney Afrika Vizesi

guneyafrika
üney Afrika 1 aylık ziyaretlerde Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Eğitiminiz 1 aydan daha uzun sürecekse Güney Afrika Büyükelçiliği’nden vize almanız gerekecektir.

Pasaport: Vize bitiş tarihinden itibaren en az 1 ay geçerli pasaport(Varsa eski pasaportlarınız ) Pasaportunuzun 1-4 arasındaki sayfaların, uzatmaların, en son sayfa ve içindeki tüm vizelerin fotokopisi
Vize başvuru formu: Bu form Armada Grandee tarafından temin edilecek ve doldurulması sırasında eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.
Fotoğraf: 2 adet yeni çekilmiş fotoğraf ( fonu açık renk olmalıdır)
Uçuş Detaylarınız: Vize Bölümü size vize vereceğini duyurduktan sonra biletin aslını görmek isteyebilir ancak önceden biletinizi almanızı tavsiye etmiyoruz.
Vize başvuru ücreti: Her başvuru için 100 EURO
Okul kabul belgesi: Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belge Armada Grandee tarafından eklenecektir. (Orijinal belge istenmektedir.)
Yeni tarihli banka hesap dökümü: Bankada en az 3 ay süreyle hareket gören nakit birikiminiz olmalıdır. Birikimleriniz tamamen size veya ailenize ait olmalıdır.
Öğrenciyseniz veya bir işte çalışmıyorsanız :Ailenizin tüm ev ve arsa tapu fotokopileri; Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanlarının aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı -finansal garanti belgesi; Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri Aileniz maaşlı çalışıyorsa, çalıştıkları işyerinden kaç yıldır çalıştıklarını ve şu anki görevini açıklayan resmi yazı, son 3 aylık maaş bordroları, SSK işe giriş bildirgesi; Aileniz serbest çalışıyorsa vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Ticaret Odası Sicil Kağıdı Varsa – Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleri ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri; Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa, maaş bordrosu, ruhsat, tapu fotokopileri – varsa.
Kendi işinizi yapıyorsanız veya bir yerde çalışıyorsanız :Ailenize ve size ait tüm ev ve arsa tapu fotokopileri Ailenize veya size ait tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı Otomobil ruhsat fotokopileri Kredi kartı ekstreleri Maaşlı olarak çalışıyorsanız, çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküleri, son 3 aylık maaş bordrolarınız, SSK işe giriş bildirgeniz; Serbest çalışıyorsanız, işyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kâğıdı, imza sirküleriniz, şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi; Evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa eşinize ait maaş bordrosu, varsa- ruhsat-tapu fotokopileri; Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri.
Evli iseniz :Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri.

HAZIRLAMIŞ OLDUĞUNUZ TÜM VİZE BELGELERİ, VİZE GÖRÜSMENİZDEN EN AZ 3 GÜN ÖNCE DANIŞMANINIZ TARAFINDAN KONTROL EDiLMELiDiR.