Irak Vizesi

irak
Bir islam ülkesi olan ve Türkiye’ye sınır bir ülke konumunda olan Irak, tarihi uzun yüzyıllara dayanan bir ülkedir. Ülke coğrafyası kurak bir yapıya sahip olsada biyoçeşitlilik açısından oldukça önemli bir ülke özelliği göstermektedir. Irak, ekonomik ve kültürel açıdan diğer toplumlardan farklı bir anlayışa sahiptir ve ülke genelinde bu anlayış hakim bulunmaktadır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize İşlemleri

Irak ‘a gitmek isteyen kişilerin seyahatleri öncesi Irak vizesi almaları gerekecektir. Irak vize başvuru formu ve vize başvuru evraklarının ideal bir şekilde düzenlenmesi ile birlikte Irak Konsolosluğu yahut Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerinden Irak vizenizi edinebilirsiniz.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru

Irak vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak, vize başvuru evrakları ve yenilenmiş bir pasaportla başvuru Irak Konsolosluğu‘na yahut konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvurularınızı yapabilirsiniz. 14 yaşını geçmiş çocuklar için parmak izi uygulaması bulunurken randevulu başvurular şahsen yapılmalıdır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru Formu

Irak vize başvuru formu, Irak Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, başvuru sahipleri hakkında Konsolosluğun bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Irak vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulması gerekirken vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurmaya özen gösterilmelidir. Irak vize başvuru formu eksiksiz ve Türkçe ve İngilizce olarak doldurulmalıdır başvuru formunuz olmadan ise işlemleriniz kabul edilmez. Ayrıca başvuru formunda verecek olduğunuz bilgiler başvuru evraklarında verecek olduğunuz bilgilerle uyum göstermelidir.  Irak Konsolosluğu evraklarınız arasında bulunan gerçeğe uygun olmayan şekilde düzenlenmiş belgelerin başvuru sahiplerine ise cezai yaptırımlarda bulunacaktır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Irak vizesi için gerekli evraklar seyahatinizin içeriğine göre değişiklik gösterecektir. Irak turistik vize, Irak ticari vize,Irak ziyaretçi vizesi Irak vize türleridir. Irak Konsolosluğu’ndan ya da Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerinden Irak vizesi için gerekli evrakları öğrenebilirsiniz. Ayrıca vize evrakları Irak Konsolosluğu’nun bazı durumlarda ek evrak isteme talebine göre de şekillenebilecektir. Şöyle ki Irak Konsolosluğu başvuru sahibi hakkında daha kapsamlı şekilde bilgi edinebilmek için bazı durumlarda ek evrak talebinde bulunma hakkı vardır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Irak vize işlemlerine yenilenmiş bir pasaportla başlamayı tercih etmelisiniz.  10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılan başvuru işlemleriniz kabul edilmezken, yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da Irak vize başvuru işlemleriniz kabul edilmeyecektir. Irak Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olsa bile, ülkeye girişiniz ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Irak Konsolosluğu, Irak Vizesi Kalktı mı?

Irak vizesi henüz kalkmamıştır. Irak seyahatiniz için vize almanız gerekirken, iki ülke resmi pasaport sahipleri Irak vize işlemlerinde bulunmaları gerekecektir.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Bilgileri

Irak Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye vatandaşlarının muhtemel Irak seyahatleri öncesi vize almaları gerekirken iki ülke resmi pasaport sahiplerinin de Irak vizesi almaları gerekecektir.Irak Ankara Büyükelçiliği Irak’ın Türkiye’de bulunan en resmi temsilcisidir.

Irak Konsolosluğu, Irak Vizesi Nasıl Alınır? 

Irak vizesi için gerekli olan belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde organize ederek Irak Konsolosluğu yahut Irak Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize merkezlerinden vizenizi alabilirsiniz.

Irak Konsolosluğu, Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Irak vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması ve Irak Konsolosluğu’nun ek evrak talebinde bulunma durumuna göre değişiklik gösterecektir. Irak Konsolosluğu bazı durumlarda vize başvuru evraklarınıza ek evrak isterken bu durum vize çıkış sürenize etki edecektir. Irak vizesi, tüm olasılıkların göz önüne alınması ile birlikte 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vizenizin Ret Alması Halinde Yapılması Gereken? 

Irak vize işlemleriniz ret almış olabilir. Irak Konsolosluğu başvuru evraklarınızı ve seyahat gerekçenizi yetersiz görmesi ile birlikte böyle bir sonuç vermesi muhtemeldir. Vize başvuru evraklarınızı doğru bir şekilde organize ederek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Yeni başvuru yapmanızın önünde herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Ayrıca Irak Konsolosluğu’na dair yasal işlem başlatma hakkınız her zaman vardır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Irak vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olmak üzere eksiksiz, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalı. Vize başvuru formunda verecek olduğunuz bilgilerin vize başvuru evraklarınızda bulunan bilgilerinizi desteklemesine özen göstermelidir. Irak Konsolosluğu‘nun önceliklerine göre çekilmiş biyometrik fotoğrafınızı vize başvuru formunun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak form doldurma işleminizi sonlandırabilirsiniz.

 

Gerekli evrak listesi için çağrı merkezimizden yardım alabilrsiniz.