İrlanda Vizesi

irlanda
ÖNEMLİ:  ANKARA VİZE DATA SADECE RANDEVU ALIMLARI VE BAŞVURU YAPILMASINDA SİZE  YARDIMCI OLAN BİR KURUMDUR RANDEVU ALIMLARI ÜCRETSİZDİR LÜTFEN ARAYINIZ 0850 346 30 26 / 0312 426 00 46 7/24  Destek Hattı
 • Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri İrlanda’ya seyahat için vizeye tabidir.
 • Yeni pasaport temini için yapılması gerekenlere bizi arayarak ulaşabilirsiniz.
 • The Irish Short-Stay Visa Waiver Programme – İrlanda Kısa Süreli Vize Değişim Programı çerçevesinde, İngiltere vizesine sahip olan Türk vatandaşları, önce İngiltere’ye giriş yapmış olmak koşuluyla, vize süreleri boyunca İrlanda’ya da giriş yapabilirler. İrlanda’ya giriş İngiltere üzerinden olmak zorunda değildir. Vize süreniz içinde İngiltere’ye bir kez giriş yaptıktan sonra, Türkiye’ye dönmüş olsanız dahi, İrlanda’ya direkt giriş yapabilirsiniz. Vize değişim programı metnini (ingilizce) indirmek için bizi arayınız.
  • İrlanda vize başvuruları için online sistem kullanılmaktadır. Başvuru formları da bu sistem üzerinden online olarak doldurulmalıdır. Başvuru işleminizi başlatmak ve başvuru formunuzu doldurmak için lütfen bizi arayınız.
  • İrlanda vize başvurusunda sunulması gereken bütün evraklar İngilizce olmalı veya yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş nüshasıyla birlikte sunulmalıdır. Ancak, şirketlerin vergi levhaları, sicil gazetesi ilanları, imza sirküleri ve faaliyet belgelerinin tercümeleri ile işe giriş bildirgeleri, maaş bordroları ve hizmet dökümlerinin tercümeleri hazırlanırken, bu evrakların sadece başlıkların İngilizceye tercüme edilmiş olması yeterlidir. (Tüm müşterilerimizin çevirileri bizim tarafımızdan yapılmaktadır.)
  • İrlanda vizesi için istenen evrakların tümü bir set orijinal ve 2 set fotokopi olmak üzere, 3 set halinde ibraz edilerek başvuru yapılmalıdır.
  • Tüm vize başvuruları Ankara İrlanda Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Başvurular, İrlanda Büyükelçiliği’nin resmi aracı kurumu bulunan iller olan; İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Ankara’dan şahsen yapılmak zorundadır. İkamet ettiğiniz bölge ve şehre göre, başvuru yapabileceğiniz merkezi öğrenmek için lütfen bizden bilgi isteyiniz.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 • İrlanda vizesi için başvuru yaparken, eğer daha önceden başvuruda bulunduğunuz herhangi bir ülkeden alınan vize reddiniz ve buna dair bir mektubunuz varsa dosyanıza eklemelisiniz. İrlanda Konsolosluğu varsa eski pasaportlarınızın işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopilerini istemektedir. Kabul görmemiş vize taleplerini gizlediğiniz takdirde İrlanda vize başvurunuz kabul edilmeyecektir.
 • Yanlarında başka birisi ile seyahat edecek olan yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini ya da var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin kendileri için vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız.
 • Tüm vize başvurularında yeni çekilmiş (kesinlikle 3 aydan eski olmamalı) rötuşsuz ve fonu beyaz, fotoğraf istenmektedir. Fotoğraf özelliklerini evrak listelerinin içinde bulabilirsiniz. İstenilen özelliklere sahip olmayan fotoğraflardan dolayı vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir
 • Reşit olmayan çocuklar için; her bir ebeveynden noter onaylı, son 1 ay içinde çıkartılmış muvaffakatname aslı ve fotokopisi alınması ve çocuklara ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • Konsolosluk herhangi bir sayfası yırtılmış, hasar görmüş (1mm.dahi olsa) pasaporta vize vermemektedir.