Kanada Vizesi

kanadaKanada vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

 

1-Kırmızı  chipli ( normal )Yeşil( hususi )Gri ( hizmet ) ve diplomatik pasaportların tamamına Kanada vizesi uygulanmaktadır.

2-Kanada vizesi için pasaportunuzun vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

3- Kanada vizesi formunun Türkçe İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde  doldurulması ve pasaport sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Kanada vizesi nde Fotoğraf ebatı normal vesikalık arka fon yüzü beyaz olmalıdır.

4- Kanada vizesi nde firmamız sizler adına başvuru yapabilmektedir.Kanada vizesi formunda yer alan adres ve telefon bilgilerinin yanında tüm bilgilerin doğru olması çok önemlidir. Çünkü  firmamız başvurunuzu yaptıktan sonra eksik evrak veya pasaport tesliminde yolcunun adresine direk kargo ile kendisi göndermektedir. Ayrıca Kanada vizesi için yatacak harç ücreti garanti bankasına Kanada doları olarak yatırılmaktadır.

5- Kanada büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmaktadır.

6- Kanada büyükelçiliği milli bayramlar ve özel günler haricinde hafta içi sabah 09.30 ile  12.00 arası her gün çalışmaktadır.Kanada vizesi işlem süresinin 12-15 gün arasında sonuçlanacağından dolayı, başvuracak adayların en az 30 gün önceden başvurmaları önemle hatırlatılır. *Kanada vizesi başvuruları sadece Ankara Kanada Büyükelçiliği nden yapılmaktadır. Bu yüzden dolayı bölge ayrımı yoktur. *Express vize uygulaması bulunmamaktadır.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ !!!  Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmamaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır.  Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

KANADA VİZESİ  MÜRACAATINDA  DİKKAT  EDİLMESİ  GEREKEN  ÖNEMLİ  UYARILAR !!!

Kanada  vizesi  başvuruları  sadece  Ankara Kanada Büyükelçiliği nden  yapılabilmektedir.Kanada vizesi  müracaatınız  için  gerekli  olan profesyonel  danışmanlık  hizmetini ,Kanada vizesi  başvuru  formu  doldurulması , randevu  hizmetlerinin  tamamını  firmamız   vermektedir. Başvuru formunda  özellikle  adres  ve telefon  bilgilerinin  eksiksiz  olması  çok  önemlidir. Çünkü  Ankara  Kanada  Büyükelçiliği Kanada vizesi  müracaatı  yapacak  yolcularını  şahsen  mülakata  çağırma  gereği  duymamakla  beraber  Herhangi  bir  eksik  evrak veya  extra  bir  evrak  talebinde  yolcunun  direk  kendisiyle  iletişim  kurmaktadır.Kanada vizesi nin  olumlu  veya  olumsuz  sonuçlanması  durumundada  başvuru  yapan  adayın  direk  adresine  kargo  yolu  ile  göndermektedir.

Kanada  göçmenliği  kabul  eden  bir  ülke  olduğundan  dolayı  başvuran  adayların  diğer  ülke  vizelerine  göre  mal  varlıklarını  veya Türkiye ye  geri  dönüş  yapılacağını  garanti  eden  evrakları  ibraz  etmeleri büyük  avantaj  sağlayacaktır. Kanada vizesi işlemleri  ortalama  olarak 7 ila 10  iş  günü  arasında  sonuçlanmaktadır.

UYARI!!!Sahtecilik ve Yalan Beyanlar Kanada vizesi nde sahte evrak içeren başvurular reddedilecektir. Kanada veya bir başka ülkede, kişinin kimliğini, aile bilgilerini, çalışma geçmişini, eğitim durumunu veya diğer bilgilerini olduğundan farklı göstermek amacıyla hazırlanmış sahte, doldurulmamış veya değiştirilmiş evrakları kullanmak veya hazır bulundurmak suçtur. Bu suç eğer Kanada’da işlenirse kişi sınırdışı edilebilir veya 14 seneye kadar hapse mahkum edilebilir.  Kişi bir başvuruya dair bir bilgiyi saklar veya yalan beyanda bulunursa 2 sene süre ile yeni başvuru yapmasına izin verilmeyecektir. Her türlü sahtecilik ve yalan beyana dair kayıtlar saklanacaktır.

Vizeler ve Göçmenlik Hakkinda Tavsiyeler Kanada’ya göçmen olarak gitmek heyecan verici bir firsattir. Kanada’ya göçmen olarak gitmek istiyorsaniz, Kanada vizesi göçmenlik basvurusu yapmanin bir kaç farkli yolu bulunmaktadir. Sizin ve aileniz için göçmenlik programlarindan hangisinin en iyisi olacagina karar vermeniz gerekecektir.

Ziyaretçi vizesi basvurum neden reddedildi?

Ret yazisinda ziyaretçi vize basvurularinin ret gerekçeleri açiklanmaktadir. Özellikle sormak istediginiz bir soru var ise, bu sorunuzu lütfen yazili sekilde faks veya posta yoluyla gönderiniz ya da teslimat noktasina teslim ediniz. Ayrica, basvuru ile birlikte size verilen talimatlari da gözden geçirmeli ve talep edilen belgelerin tümünü verdiginizden emin olmalisiniz. Eger vermemisseniz, yeniden basvuruda bulunmak isteyebilir ve yeni bilgilerinizi basvurunuza ekleyebilirsiniz. Kanada’ya giris yapmak istedigim sinir kapisinda (örnegin, sinirda alikonulmak, sinir disi edilmek, tahliye veya ihraç emrine maruz kalmak, gönüllü terke izin verilmesi gibi) bir sorun yasadim.

Kanada’ya giris yapmadan önce Geçici Ziyaretçi Iznine ya da Geri Dönüs Otorizasyonuna ihtiyacim var mi?

Talebinizin görevli bir memur tarafindan incelenmesi gerekmektedir. Açik adinizi, dogum tarihinizi, pasaport numaranizi ve irtibat bilgilerinizi lütfen yazili olarak gönderiniz.

Pasaportumun geçerlilik süresi 3 ay. Kanada’da sadece bir kaç gün kalmak istiyorum. Sorun olur mu?

Hayir. Kanada göçmenlik kanunlarina göre, pasaportunuzun Kanada’da kalacaginiz süre boyunca geçerli olmasi sarttir. Ancak, pasaport geçerlilik süresi en az alti ay olmayan yolcularin uçaga alinmamasi, pek çok havayolu sirketinde uygulanan bir politikadir

Daimi Yerlesik KisilerDaimi ikamet vizemi yeni aldim. Daimi yerlesik Kisi (DYK) kartini alana kadar Kanada’da bulunmak zorunda miyim?

DYK karti, Kanada’nin disina seyahat etmeyi planlayan daimi yerlesik bir kisi için gerekli bir belgedir. Mümkün ise, bu karti edinene kadar Kanada’da kaliniz. DYK kartini almadan Kanada’dan ayrilirsaniz, DYK karti olmaksizin Kanada’ya yeniden giris yapmayi denemeden önce, yurtdisindaki Kanada temsilciligine “Daimi Yerlesik Kisi Seyahat Belgesi” için müracaat etmelisiniz.

Kanada’da daimi yerlesik bir kisiyim ve daimi yerlesik kisi statüsü edindikten sonra Türkiye’de çocugum oldu. Çocugumun daimi yerlesik kisi statüsü edinerek, ailemin Kanada’ya dönebilmesi için ne yapmaliyim?

Daimi yerlesik bir kisi olarak, Kanada disinda bulunurken, çocugunuza Aile Sinifi üyesi olarak sponsor olamazsiniz. Çocugunuz yaninizda olmadan Kanada’ya dönebilir ve dönüs yaptiktan sonra sponsorluk basvurusu yapabilirsiniz. Basvuru sahibinin bakmakla yükümlü oldugu çocugu için yaptigi sponsorluk basvurulari, Vatandaslik ve Göçmenlik Dairesi tarafindan 6 ay içerisinde sonuçlandirilmaya çalisilmaktadir. Çocugunuzun Kanada’ya sizinle birlikte hemen gelmesini istiyorsaniz, Göçmenlik Bölümü ile irtibata geçmelisiniz. Çocugunuzun Kanada’da daimi süreyle kalmasini isteyeceginizden, çocugunuzun geçici ikamet (ziyaretçi) izni ile Kanada’ya kabul edilmesine izin verilmeyebilir. Çocugunuzun göçmen statüsü edinerek Kanada’ya kabul edilmesi için mevcut seçenekler hakkinda Göçmenlik Bölümü size bilgi verebilir. Daimi yerlesik kisi statüsü edinmek için gerekli olan mevcut sartlar nelerdir? Herhangi bir bes yillik süre içerisinde Kanada’da iki yil (730 gün) boyunca fiilen ikamet etmeniz gerekmektedir. Bu iki yillik sürenin kesintisiz olmasi gerekmemektedir. Fiilen Kanada’da ikamet etmeniz hususunda bazi beklentiler bulundugundan, konuyla ilgili tüm ayrintilari ögrenmek için ilgili ofisin (yalnizca Ingilizce ve Fransizca olarak kullanilabilir) Internet sayfasini inceleyiniz.

Kanada’da yerlesik kisi statüsü edinecek kadar uzun yasadim. Kanada’ya daimi yerlesik kisi statüsünde yeniden giris yapabilir miyim?

Daimi Yerlesik Kisi Kartiniz var ise, görevli memurun daimi yerlesik kisi statüsünü kaybedip etmeginizi tespit edecegi sinir kapisindan Kanada’ya giris yapabilirsiniz. Daimi Yerlesik Kisi Kartiniz yok ise, Daimi Yerlesik Kisi Seyahat Karti için basvurabilirsiniz ve daimi yerlesik kisi statüsünü kaybedip etmeginize iliskin inceleme görevli memur tarafindan o anda gerçeklestirilebilir.

Kanada’da yerlesik kisi statüsüne sahibim. Fakat, bu statüyü gönüllü olarak terk etmek istiyorum. Bunu nasil yapabilirim?

Ikamet statüsünün belirlenmesi için öncelikle ofisimize müracaat etmelisiniz. Bu süreç sonucunda ikamet yükümlülüklerinizi hâlâ yerine getirip getirmediginiz tespit edilecektir. Ikamet yükümlülüklerini yerine getirmiyorsaniz, müracaatiniz reddedilecek ve ret yazisi artik Kanada’da daimi yerlesik kisi statüsüne sahip olmadiginizin delili olacaktir. Ikamet için gerekli sartlari hâlâ sagliyorsaniz, daimi yerlesik kisi statünüzden vazgeçtiginizi gösterir resmi bir beyannameyi imzalamaniz gerekecektir.