Kenya Vizesi

kenya
Kenya’ya gitmek için yurt dışı vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından bilinilmesi süreç açısından gerekli olan bir takım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden en önemlisi ve ilk olarak bilinir olması gerekli olan bilgi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Türkiye sınırlarından Kenya’ya gidecek olan vatandaşların süreç içerisinde diplomatik pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaportu sahibi kişilerin herhangi bir resmi heyette yer alınmıyor ise vize başvurusunda bulunması istenilmektedir.
Vize başvuru sürecinde, işlem sürecine dahil edilen belgelerin ve pasaport işlemlerinin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayan ve süreci etkileyecek olan bu işlemin hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesinin sağlanması için işlem süresince hizmet vermekte olan vize danışmanlığı hizmeti veren kurum aracılığı ile alınan randevu sırasında gerekli evrakların derlenmesi ve pasaport üzerinde yurt dışına çıkış süresince engel olabilecek nitelikte bilgilerin düzenlenmesinin sağlanması açısından vize danışmanlığı büyük bir öneme sahiptir. Vize danışmanlığından alınan randevu sırasında hazırlanılması gerekli olan belgelerin ve pasaportun yanı sıra sürece ek olarak bilinilmesi işlem süreci ve sonrası açısından gerekli olan bilgilendirmeler vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan kurum tarafından randevu sırasında aktarım sağlanarak herhangi bir problem oluşmadan tamamlanmaktadır.
Yurt dışı vize başvurularında Kenya vizesi almak isteyen kişilerin vize danışmanlığı tarafından hazırlanan ve edinilen refakat ile birlikte Kenya Konsolosluğundan alınmış olan randevu ile işlemlerin aktarımının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu süreç içerisinde aktarılması istenilen belgeler uygun nitelikte olarak Konsolosluktan alınmış olan randevu sırasında aktarılarak sürecin resmi kısmına geçiş sağlanmaktadır. Kenya Konsolosluğu’ndan alınan randevudan yarım saat kadar önce Konsolosluk binasında bulunuluyor olunması işlem süreci açısından olumlu bir etki yaratan bir faktördür. Vize başvurularında aktarılan belgelerin Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenmesi ve başvuru sürecinde teslim edilen evrakların ve pasaportun denetim altında gözlenerek vize çıkış onayının verilmesi için süreç ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası arasında süregelmekte olup bu sürecin uzaması işlem tipine göre değişkenlik göstermektedir.
Kenya Konsolosluğu tarafından vize onayının verilmesinin sağlanmasında gerekli bilgi vize danışmanlığı hizmeti veren ve işlemlerin hazırlık sürecinde yer alan kurum aracılığı ile bilgi akışı sağlanarak vize alınabilmektedir.