Litvanya Vizesi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]litvanyaLitvanya vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

Litvanya vizesi, bir Schengen vizesidir. Litvanya Schengen vizesi maksimum 90 gün olarak verilirken 90 günden daha uzun bir süre alınacak olan Litvanya vizesi başvuruları ise direk olarak Litvanya Konsolosluğu İstanbul ve Litvanya Büyükelçiliği Ankara’ya yapılmalıdır.

Daha önce Schengen vizesi olmayan başvuru sahiplerini Litvanya Konsolosluğugörmek isterken bu durum Litvanya vizesi için bir mülakat olacaktır. Litvanya vize işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış yeni bir görünüme sahip pasaportların tercih edilmesi gerekirken, pasaportunuzun en az 2 boş sayfası ve seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunmalıdır. Pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması zorunlu bir yönetmeliktir.

Erasmus programıyla Litvanya’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin, Erasmus davetiyesi elinize ulaştığı zaman kısa süre içinde Litvanya vize başvurunuzu gerçekleştiriniz.

Unutulmamalı ki; Litvanya Konsolosluğu, gerek gördüğü zaman ek dosya talep etmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak Litvanya vize başvurunuzu gerçekleştiriniz. Erasmus davetiyesi, Bağlı bulunduğunuz üniversiteye yollanmaktadır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Litvanya vizesi için gerekli evraklar” el_id=”1455807892222-9d1b485a-66b2″]Seçecek olduğunuz Litvanya vizesi türüne göre değişmektedir. Litvanya ziyaretinizin içeriği konferans, fuar ve ticari bir faaliyet ise, Litvanya ticari vize evrakları hazırlamalıdır. Davetiyesiz, turistik ve Litvanya turu için Litvanya ziyareti yapacaksanız, Litvanya turistik vize evrakları hazırlanmalıdır. Aile, arkadaş ve özel bir ziyarette bulunulacak olması halinde ise Litvanya aile ziyareti veyahut Litvanya özel ziyaretçi vize evrakları hazırlanmalıdır. Bu web sitesinin Litvanya turistik vize, Litvanya ticari vize ve Litvanya aile ziyareti bölümlerini kullanarak ilgi alanınıza giren evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vize Başvuru Formu Litvanya Schengen vize başvuru formu” el_id=”1455807935729-1e8e1fcb-8874″]Litvanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup 4 sayfalık, konsolosluğun bilgi edinmesini sağlayan resmi bir belgedir. Litvanya vize başvuru formu, Litvanya vize işlemlerinin en önemli kısmını oluştururken, başvuru formunda verilecek olan bilgiler eksiksiz ve gerçeğe uygun olmalıdır.

Litvanya vize başvuru formu doldurulurken, Litvanya vize evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemeli ve uyumlu olmalı Litvanya vize başvuru formu olmadan başvurularda bulunulmamalıdır. Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Litvanya vizesi, Litvanya Büyükelçiliği Ankara, Litvanya Konsolosluğuİstanbul ve Litvanya vize işlemleri için hizmet vermekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilecektir.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vize Ücreti” el_id=”1455807979946-553a238d-233a”]Litvanya vize ücreti, Litvanya seyahatinizin süresine göre belirlenmektedir. Yapılacak olan Litvanya kısa süreli ve Litvanya uzun süreli vize başvurularıLitvanya vize ücretlerihakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Litvanya vize ücretlerini,Litvanya Konsolosluğu ve Litvanya vize işlemleri için çalışmalar yürüten firmalar aracılığı ile öğrenebilirsiniz.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Litvanya Konsolosluğu, Litvanya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü” el_id=”1455808096507-a07ebfe5-7b56″]Litvanya Konsolosluğu, Litvanya vizesi için fotoğraf ölçüsünü 35×45 mm ölçülerinde istemektedir. 35×45 mm ebatlarında biometrik fotoğraflarınız Litvanya vize işlemleri için kullanabilirsiniz.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Litvanya Ankara Büyükelçiliği görev bölgesi” el_id=”1455808178096-af0644d8-435b”]Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Litvanya Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilirler.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]