Portekiz Vizesi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]portekiz

Portekiz vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Portekiz Devleti Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında bulunmaktadır. Bundan dolayıPortekiz Schengen vizesisahibi kişiler seyahatlerini Portekiz’den başlatmak şartıyla diğer Schengen ülkelerine de Portekiz Schengen vizesi ile seyahat edebilmektedirler.

Portekiz’e seyahat etmeyi planlayan kişiler, bu ülkeye 90 günden daha kısa sürecek olan Portekiz seyahatleri için Portekiz Schengen Vizesine başvuru yapmalıdırlar. Portekiz’e 90 günden daha uzun sürecek sebeplerle seyahat edecek olan şahıslar Uzun Süreli Portekiz vizesi için başvuruyapmalıdırlar.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ !!!  Vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Randevusuz kesinlikle hiçbir işlem yapılamaz. Randevu oluşturmak için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve altı başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevu almak için konsolosluğu aramayınız. Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! 90 gün ve üstü başvurularda konsolosluktan işlem yapılmaktadır. Randevuyu konsolosluk vermemektedir , sadece başvuruyu konsolosluklar almaktadır.  Randevu için 0312 426 00 46 / 0850 346 30 26 numaralarını arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ !!! Randevu alırken pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalıdır, aksi halde randevu onayınız verilmez.

Portekiz Schengen Vizesi 1995 yılında Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında dolaşım serbestisi tanıyan Schengen Sözleşmesi imzalanmıştır. Bu sözleşmeye taraf olan ülkeler kendi içlerinde Schengen Bölgesi oluşumunu sağlamıştır. Taraf ülkeler Schengen Bölgesi dışında kalan ülkelerle ilgili sınır geçişlerinde ortak bir uygulama benimsemiştir Toplam 26 ülkeden meydana gelen Schengen Bölgesi, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Liechtenstein, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan gibi ülkeleri kapsamaktadır. İsviçre, İzlanda ve Norveç AB’ye üye olmadıkları halde imzaladıkları özel anlaşmalar vasıtası ile Schengen Bölgesi’ne üye olmuşlardır. Schengen Bölgesi’ne üye olan ülkelere seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatlerini vize müracaatı yaptıkları ülkeden başlatmak şartıyla, aynı vize ile diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedir.

Schengen vizesi, üye ülkelerin konsoloslukları tarafından kısa süreli(90 günden az olan) seyahatler için verilen vize türüdür.Portekiz vize çeşitleri Portekiz devletine seyahat edecek olan kişiler Portekiz vizesi başvurularını planladıkları seyahatin amacına uygun yapmalıdır.

Portekiz vizesi yapılacak seyahatin amacına göre;

–          Portekiz turistik vizesi

–           Portekiz aile ziyareti vizesi

–          Portekiz ticari vizesi

–           Portekiz oturma vizesi

–           Portekiz çalışma vizesi gibi sınıflar halinde değerlendirilmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Portekiz Kısa Süreli Vize (Schengen Vizesi)” el_id=”1455809997517-654118e3-e4fc”]Portekiz Devleti’ne, resmi, turistik, ticari, eğitim, tedavi, ziyaret gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerPortekiz Schengen Vizesine müracaat etmelidirler. Portekiz Schengen vizesi en fazla 90 gün konaklama  hakkı tanımaktadır.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”Portekiz Uzun Süreli (Ulusal) Vize” el_id=”1455810048005-ad9f55bb-c81e”]Portekiz Devleti’nde 90 günden daha uzun süre konaklama gerektiren sebeplerle seyahat etmesi gereken kişilerin başvurması gereken vize tipidir.

Portekiz Vizesi için gerekli belgelerPortekiz vizesi için başvuru yapacak kişiler öncelikle Portekiz vizesi başvuru formunu doldurmalıdır. Portekiz vizesi başvuru formu İngilizce ve Türkçe olmalıdır. Portekiz vizesine İstanbul’dan başvuru yapan kişiler başvurularını Macaristan Konsolosluğu aracılığı ile yapacaklarsa, evraklarını Macaristan Konsolosluğu’nun talep ettiği dillere çevirmelidir.

Portekiz Konsolosluğu’na Portekiz vizesi için ibraz edilen evraklar, başvuru sahibinin Portekiz’e seyahat etme amacını, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağını ve kişinin Türkiye’ye geri dönmek konusunda kararlı olduğunu gösterir nitelikte olmalıdır. Portekiz Vize ücreti Portekiz’e seyahat etmek isteyen kişiler, Portekiz vizesi başvurularında Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümü’ne Portekiz Schengen vizesi için 60 Euro, Portekiz Ulusal vizesi için ise 116 Euro vize harcı ödemekle yükümlüdür.

Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından tahsil edilen bu ücret yalnızca Portekiz vizesi harç bedelidir. Vize başvurusunda talep edilen Biyometri İşlemi, oluşabilecek kargo masrafı ve aracı kurumların hizmet bedelleri gibi ücretler vize harç bedeline dahil değildir.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]