ÖNEMLİ:  ANKARA VİZE DATA SADECE RANDEVU ALIMLARI VE BAŞVURU YAPILMASINDA SİZE  YARDIMCI OLAN BİR KURUMDUR RANDEVU ALIMLARI ÜCRETSİZDİR LÜTFEN ARAYINIZ 0850 346 30 26 / 0312 426 00 46 7/24  Destek Hattı

 

Schengen Vizesi
Schengen Bölgesinde dış sınır kontrollerinde ortak uygulama ve kurallar hayata geçirilmiştir. Bu işbirliği vize, polis ve yargı alanlarındaki işbirliğini kapsamaktadır.

Schengen vizesi, asıl gidilmek istenen ülkenin temsilciliğinden istenir. Birden fazla ülkeye gidilecek olması durumunda vize, ilk giriş yapılacak ülkeden istenmelidir.

Schengen vizesi Schengen ülkelerinde her altı ay için bir çıkışta toplam 90 gün dolaşma hakkı verir.

İlk defa Schengen vizesi alacak kişiler, başvurularını mutlaka şahsen yapmalıdır.

Schengen ülkelerinin birinden verilmiş olan oturma izni, söz konusu belgenin geçerlilik süresi boyunca, ilgili ülkeye vizesiz giriş ve çıkış hakkı tanır.

Vizenin verilmesi için gereken belgeler, Schengen alanına giriş yapıldığı ülkenin sınır makamları tarafından tekrar incelemeye tabi tutulabilir.

Schengen Anlaşması’nın 5. maddesine göre, Schengen ülkeleri ortak SIS veya Schengen Information System adı verilen bir veri tabanından yararlanırlar. Bu veri bankasında, Schengen ülkelerine girmesi gereken kişilerle ilgili bilgiler başta olmak üzere çeşitli bilgiler yer alır. Ve sistem, bazı kişilerin Schengen Ülkelerine girişini engellemeyi amaçlamaktadır.

Randevu Ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın .

 

 

 

 

 

VİZE BAŞVURULARINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR?

Bir vize başvurusunda genel kural başvurunun şahsen yapılmasıdır.
Pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Yıpranmış pasaporta vize alınsa dahi sınırdan geri çevrilmesi mümkündür. Pasaportun yenilenmesinde yarar vardır.
Pasaportun geçerlilik süresinin başvuru tarihinden itibaren en az bir yıl olmasına özen gösterilmelidir. Bu hususun vize talep edilecek ülkenin temsilciliğinden teyit ettirilmesinde yarar vardır.
Mülakat sırasında, yetkilinin sorularına doğru yanıtlar verilmesi önemlidir.
Başvurunun eksiksiz belgelerle yapılması gerekmektedir. Tahrif edilmiş veya sahte belgelerle başvuruda bulunulması suçtur.
Mülakat sırasında, yetkilinin, olumlu izlenim edinmesi, başvurunun, kabul edilme şansını arttırır.
Başvurunun reddedilebileceği önceden kabul edilmelidir.
Seyahatin gerçekleştirebilmesi için ekonomik olanaklara sahip olunduğunun belgelenmesi beklenir.
Mülakatın amacı; seyahat edilecek ülkenin makamlarının bu ülkeye seyahat edecek yabancılar için belirlediği koşulları taşıyıp taşımadığını anlamaktır.
Başvuruda bulunan işsiz ise, veya kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin geçimlerini sağlayabilecek düzenli ve yeterli bir gelir düzeyine sahip değil ise, söz konusu kişinin potansiyel bir göçmen olarak kabul edileceğinden, vize alma şansı oldukça düşüktür. Bu durumdaki kişinin, vize başvurusunda bulunmaması uygun olacaktır. Zira, bazı ülkeler bir ülkeden (örneğin; Türkiye’den) yapılan vize başvurularındaki ret oranını (Örneğin % 3’ün üzerinde) göz önünde bulundurarak, bu ülkeyi göç açısından riskli ülkeler arasında kabul etmekte ve söz konusu ülkeye yönelik vize koşullarını daha sıkı kurallara bağlamakta veya, aksi halde, bu koşulları hafifletmekte ve bir sonraki aşamada da vize zorunluluğunu kaldırmaktadır. Reddedileceğini bildiği halde bir talepte bulunmaktan kaçınılması zaman ve para tasarruf edilmesini de sağlayabilir.

BİR ÜLKENİN VİZE BAŞVURUMU REDDETMEYE HAKKI VAR MIDIR?

Uluslararası hukukta Devletlerin ulusal egemenlik yetkileri esastır. Bu egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Ulusal egemenlik yetkileri arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlemek de vardır. Vize bu amaca hizmet etmektedir. Devletin bu yetkisi uluslararası hukuk bakımından tartışılmazdır. Devletler egemenlik yetkilerini kendi iradeleriyle sınırlayabilirler.

VİZE BAŞVURUSUNUN REDDEDİLMESİ HALİNDE, NASIL İTİRAZ EDİLEBİLİNİR?

Vize başvurusunun reddi halinde, itiraz için yargı yolunun açık olduğu ülkeler sayıca fazla değildir. Ayrıca, genelde uzun zaman alan mahkeme süreci sonunda mahkemenin devlet aleyhine sonuçlanma olasılığı çok zayıftır. Diğer önemli bir husus, bir devletin yasaları yargı yolunu vize müracaatçısının itirazı için açık tutuyorsa, bu davaya o devletin mahkemeleri bakacaktır. Dolayısıyla, o ülkenin bir avukat yardımından yaralanılması gerekmektedir.

Almanya

Alman Göç yasasının 71 (2), vize için yetkili merci ülkesi dışında Konsoloslukların yetkisindedir. Yasanın 77. maddesinin (2) paragrafına göre, turist vizesi başvurması halinde yargı yolu açık değildir ancak ilgili konsolosluğun veya büyükelçiliğin vize bölümünden yazılı olarak başvurusunun hangi gerekçe ile ilgili reddedildiğini tarafına bildirilmesini talep etme hakkı vardır.

İtalya

30 Temmuz 2002 Tarihli 182 sayılı yasaya dayanarak Diplomatik ve konsolosluk yetkilileri başvuranın vize başvurusunun reddini neye dayandırdığını göstermek zorunda olmasa da başvuranın anladığı dilde veya alternatif olarak İngilizce, Fransızca, İspanyolca veya Arapça olarak reddi başvurana bildirmeleri gerekmektedir. Başvuranın 60 günlük süre içinde Lazio Bölgesinin (Piazza Nicosia, 20 Roma), Bölge İdare Mahkemesinde vize başvurusunun reddi nedeniyle dava açma hakkı saklıdır.

İspanya

İspanya Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri tarafında vize başvuru reddi yapılır. Reddin gerekçesi verilme zorunluluğu yoktur. Vize başvurusunun reddi halinde 60 günlük süre içinde Madrid Üst mahkemede dava açılma hakkı vardır.

AVUSTURYA

Avusturya vizesi almak istiyor iseniz işiniz acele ise lütfen acele edin çünkü Avusturya konsolusluğu belirli günler haricinde çalışmayan bir konsolosluktur. Hangi günler çalışıyor derseniz eğer Pazartesi, Perşembe ve cuma günü öğlen saatlerine kadar çalışmaktadır.

Avusturya vizesi randevu sistemi ile ilgilenen , VFS Global firması üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Eğer randevusuz giriş yapmayı dener iseniz kapıdan geri çevrilebilirsiniz. Sizin geldiğiniz gün randevusuna gelemen kişilerin yerine başvuru yapma hakkınız vardır.

VFS Global firması Avusturya vizesi ilgilen yetkili acente olduğundan randevunuzu VFS tarafından almalısınız bizim aracılığımız ile alınan başvurular araçı bir kurum olduğumuzdan dolayı tarafımızdan tekrar VFS Global randevu tarafından randevu almamız gerekmektedir.

BELÇİKA

Belçika vizesi gerekli evrakları için ise yetkili acentelerden veya tarafımızdan öğrenebilirsiniz.VFS Global Belçika vizesi gerekli evrakları için yapmanız gerek bizi aramak ve daha detaylı bir bilgi başvuru yapmaktır.

VFS Global firması Belçika vize takip, başvuru kabul, evrak düzenleme ve randevu sistemi ile ilgilenmektedir. Artık Belçika vize başvurular daha kolay ve hızlı bir şekilde kabul ediliyor ancak vizenizin onaylanması durumu VFS Global firmasından tamamen bağımsız Belçika konsoloslukları tarafından yapılmakadır. Belçika Vfs randevu alımları gerek tarafımızdan gerekse direk olarak VFS Global tarafından yapılmaktadır.

BULGARİSTAN

Vize başvuruları, belirtilen prosedüre göre Bulgaristan Vize Başvuru Merkezlerine yapılacaktır. Vize Başvuru Merkezleri tarafından alınacak tüm başvurular, değerlendirme ve karar için Türkiye’deki Bulgaristan Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna gönderilecektir. Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının, Türkiye’deki Bulgaristan Büyükelçilik veya Başkonsolosluğu tarafından verilen vize kararlarında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Bulgaristan Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu, gerekli görmesi halinde başka ek belgeler talep etme, başvuru sahibini görüşmeye çağırma ve herhangi bir açıklama olmaksızın vizeyi reddetme hakkına sahiptir. Her durumda, vize ücreti, servis ücreti ve tüm opsiyonel ücretler iade edilmemektedir.

Bulgaristan vizesi gerekli evrakları için ise yetkili acentelerden veya tarafımızdan online olarak öğrenebilirsiniz.VFS Global Bulgaristan vizesi gerekli evrakları için yapmanız gerek bizi aramak ve daha detaylı bir bilgi için başvuru yapmaktır.

DANİMARKA

Danimarka vizesi, direk olarak Danimarka Konsolosluğuna yapılacak olan başvurularla alınamayacaktır. Danimarka vizesi ancak Danimarka vizesi işlemleri ile ilgili çalışmalar yürütmekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilirken Danimarka Konsolosluğu sadece uzun süreli Danimarka vizesi başvurularını kabul edecektir. Kısa süreli Danimarka vizesi başvurularınızı Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka vizesini eksiksiz bir şekilde Danimarka vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Danimarka vize uyum koşullarını yerine getirerek Danimarka vizesini kolayca alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için ücretsiz 0850 299 90 80 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

DUBAİ

Dubai’ye Emirates havayolu ile seyahat edecek olan başvuru sahipleri, Dubai vizesine Türkiye’de ki vize başvuru merkezinden yani VFS ‘den başvuruda bulunabilirler.

Emirates havayolu ve Dubai Vatandaşlık ve ikamet bölümü VFS Global’ı yetkili firma olarak belirlemişlerdir. Dubai’ye Emirates havayolu ile seyahat edenlerin vize işlemlerinin vize takibini sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için 0850 299 90 80 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

FRANSA

Tüm Schengen ülkelerinin parmak izi uygulamasına geçtiğinden dolayı artık Fransa vizesi başvurularında VFS Global randevu alarak başvuru yapabiliyorsunuz. Tüm Schengen ülkelerinin ortak sismi olan VİS sistemi ile Fransa vizenizden sonra herhangi bir Schengen ülkesine başvuru yapmak isterseniz. Sizin gitmenize gerek kalmadan vekalet formu ile atadığınız kurum veya şahıslar başvuru yapabilir, VFS Global randevu alabilir, evraklarınızın sürecini takip edebilir, sizin yerinize pasaportunuzu VFS Globalden alabilir.

HOLLANDA

Hollanda vizesi öncesinde iDATA firması üzerindeydi ancak artık tüm başvurular kabul eden firma VFS Global olmuştur. Bütün işlemlerinizi VFS Global tarafından yapabilirsiniz. VFS Globalın çalışma mantığı ile iDATA firmasının çalışma mantığı nereyse aynı olup Hollanda vizesi randevuleri VFS Global tarafından yapılmaktadır.

Hollanda vizesi başvurularınız öncesinde VFS Global randevu sistemi ile randevu alıp size verilen gün ve tarihte evraklarınız ile başvuru yapabilirsiniz. VFS tarafından randevu almadan başvuru yapmak kesinlikle yasaklanmıştır. Peki randevu günü evraklarınızda eksiklik olduğundane olacak ? Eğer evraklarınızda yanlışlık hemen düzeltilemeyecek ise tekrar randevu almak zorunda kalabilirsiniz.

İRLANDA

İrlanda vizesi almak için İrlanda Konsolosluğu tarafından yönlendirilmiş olan ve işlemlerin büyük bir bölümünün yapılmasını sağlayan aracı kurum konumundaki VFS Global tarafından sağlanmaktadır. Bu işlemler 90 günü geçmeyen vize başvuru işlemleri için uygulanmaktadır. 90 günü geçen uzun süreli vize başvuruları için aracı kurum olan VFS Global’e gidilmemekte ve işlemler İrlanda Konsolosluğundan randevu talebinde bulunarak aracı kurum olmadan gerçekleştirilmektedir. Kısa süreli vize işlemlerinde hazırlanılması istenilen gerekli evraklar ve pasaportun hazır, doğru bir şekilde titizlik ile VFS Global’e teslim edilmesi gerekmektedir. Hazır bir şekilde VFS Global’e teslim edilen evraklara ek olarak verilmesi 25 Eylül 2014 tarihi ile zorunlu hale getirilerek yurt dışına çıkış yapmak isteyen her vatandaştan aracı kurum tarafından alınan parmak izi uygulamasının alınmasının ardından işlem sürecinin büyük bir kısmı tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından kalan işlemler VFS Global tarafından işlenerek İrlanda Konsolosluğuna aktarılmaktadır. Tamamlanılan işlemler burada 2 iş günü ile 15 iş günü arasında tamamlanarak vize başvuruları sonuçlanmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir takım önemli durumlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki işlemler sırasında getirilmesi gerekli olan evrakların geçerliliğini yitirmemiş olması pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma, lekelenme ve benzeri bir sorun ile karşılaşılmaması gerekmektedir. Buna ek olarak işlem süreci için alınan randevunun işlem sürecini olumlu yönde etkilemesi için işlemler için alınan randevunun resmi tatil günleri, dini bayramlar ve diğer çalışma saatleri dışında olan günlere denk getirilmesi işlem sürecini olumsuz yönde etkileyerek işlemlerin uzamasına sebebiyet verebilmektedir.

İSPANYA

İspanya vizesi başvurular da artık VFS Global tarafından yapılmaktadır. Eğer başvuru yapacak iseniz öncesinde VFS Global randevu almanız gerekmektedir. Başvuruya geldiğinizde tarafınıza iletişmiş olan gerekli evrakları lütfen tam olarak tamamlayınız. Eğer evraklarınızda eksik olur ise evrağın önem deresine göre tekrar randevu almasına gerek duyulabilir. En erken randevu ise 2 gün sonrasınadır.

Türkiye’den büyük bir talep olan İspanya vizesi randevu bölümü aşırı yoğundan dolayı randevulerinizi öncesinden almanızı tavsiye ederiz. Eğer vizenizin acil olarak çıkmasını isterseniz VİP giriş ise VSF global İspanya randevu bölünden sıra beklemenize gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

İSVEÇ

İsveç vizesi başvurular da artık VFS Global tarafından yapılmaktadır. Eğer başvuru yapacak iseniz öncesinde VFS Global randevu almanız gerekmektedir. Başvuruya geldiğinizde tarafınıza iletişmiş olan gerekli evrakları lütfen tam olarak tamamlayınız. Eğer evraklarınızda eksik olur ise evrağın önem deresine göre tekrar randevu almasına gerek duyulabilir. En erken randevu ise 2 gün sonrasınadır.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Bazı başvuru sahipleri, başvurularına dair bir karar alınmadan önce, kişisel görüşme için hazır bulunacağı, Ankara İsveç Büyükelçiliği’nde bir randevuya davet edilecektir. Vize Başvuru Merkezi, Ankara İsveç Büyükelçiliği tarafından gerekli görülen böyle bir randevuyla ilgili olarak size yardımcı olacaktır

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen ücretsiz telefon hattımız olan 0850 299 90 80 telefon numarasını arayınız.

KANADA

Kanada Vize Başvuru Merkezleri, tüm geçici oturma izni vizesi başvuruları (ziyaretçi vizeleri, eğitim ve iş izinleri) ve seyahat belgesi başvuruları için gerekli belgelerinin Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik bürolarına teslim edilmesi konusunda başvuru sahiplerine hizmet sunmak amacıyla kurulmuştur.

VFS Global, Ankara ve İstanbul’da Vize Başvuru Merkezlerini kurmak amacıyla Kanada Vatandaşlık ve Göç Bakanlığı tarafından yetkilendirilen özel bir şirkettir.

Vize Başvuru Merkezinde başvurunuzu yaptıktan sonra, VAC çalışanları, başvurunuzda CIC şartlarına göre eksiklik olup olmadığını kontrol edecek ve sonraki iş gününde başvurunuzu Kanada Vize Ofisine iletecektir.

Vize Ofisi başvurunuzu değerlendirdikten sonra, bir karara varacak ve pasaportunuza bir vize pulu yapıştıracak veya vizenin neden reddedildiğini açıklayan bir mektup düzenleyecektir.

Vize Ofisi daha sonra pasaportunuzu güvenli bir şekilde Vize Başvuru Merkezine gönderecek ve Merkez tercih ettiğiniz bir teslimat yoluyla pasaportunuzu size ulaştıracaktır.

MALTA

Malta vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları rica olunur. Bu sitede yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi olabildiğince doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgiler, başvurunuzun eksik olması ya da daha uzun bir sürede işlenmesi risklerini azaltacaktır.

Başvurunuz hakkında bir karara varmadan önce, Malta Baş Konsolosluğu’nda giriş vizesi yetkilisi / müdürü ile yapılacak mülakat için Kişisel olarak bulunmanız her zaman gereklidir. Ankara ve İstanbul başvuru merkezlerimizden başvuru için Çağrı Merkezimiz ( 0850 299 90 80 ) size bir randevu verilmesinde yardımcı olacaktır.

NORVEÇ

Vize genel hatları ile bakıldığında çok da zor olmayan sadece birkaç belge ile alınabilecek bir belgedir. Her ülkenin vizesi alınırken ayrı belgeler istenmektedir. Vize başvurusu yaparken öncelikle o ülkeye hangi amaç ile gideceğimizi belirlememiz gerekmektedir. Belirledikten sonra o seçime hangi form uygunsa o formu doldurmamız gerekir. Daha sonra bu bilgileri vize almak için verecek olduğunuz makamdan randevu almanız gerekir. Her ülke ayrı dokümanlar istediği için önceden bunları hazırlayıp öyle gitmemiz gerekir. Bundan sonra ise yapılması gereken tek şey mülakat. Karşınızdaki kişi sizi bir mülakata tabi tutar ve sizde onu ikna etmek için uğraşırsınız. Ne kadar iyi konuşursanız ikna ediciliğiniz o kadar iyi olacaktır. Norveç Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Vizenin bittiği tarihten sonra en az 3 ay geçerli olan bir pasaport gereklidir. İki adet belirlenmiş boyutlarda ve arka planı beyaz olan, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, Aile toplum kâğıdı ve bu kâğıdın İngilizceye tercüme edilmiş hali gerekir. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, uçak bileti ve otel rezervasyonu ya da birisinin size verdiği sizin adınıza olan davetiye belgesini sunmanız gerekmektedir. İmzalı ve tam doldurulmuş Norveç Vizesi başvuru formu, Konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekmektedir. Bu belgeler tüm amaçlar için ortak olarak istenen belgelerdir. Bu yüzden ülkeye hangi amaç ile gidecekseniz o amaç ile istenen belgeleri de ayrıca bulundurmanız gerekmektedir. Bu belgeler öğrenci, işçi, akraba ziyareti, turistik amaçlı olarak çeşitlenmekte ve bu gezilerin hangisine başvura yaparsanız o çeşide uygun olarak sizden belge istenecektir.

POLONYA

Tüm Schengen ülkelerinin parmak izi uygulamasına geçtiğinden dolayı artık Polonya vizesi başvurularında VFS Global randevu alarak başvuru yapabiliyorsunuz. Tüm Schengen ülkelerinin ortak sismi olan VİS sistemi ile Fransa vizenizden sonra herhangi bir Schengen ülkesine başvuru yapmak isterseniz. Sizin gitmenize gerek kalmadan vekalet formu ile atadığınız kurum veya şahıslar başvuru yapabilir, VFS Global randevu alabilir, evraklarınızın sürecini takip edebilir, sizin yerinize pasaportunuzu VFS Globalden alabilir.

Vize başvuru değerlendirme süresi: Vize kararı, başvuru tarihinden sonraki yaklaşık 15 gün içinde verilir. Dokümanların detaylı bir kontrolü yapılacak ise, başvuru değerlendirme süresi 30 güne uzatılabilir.
Bir vizeye sahip olmak, Polonya Cumhuriyeti sınırlarına girişi garanti etmemektedir. Giriş her durumda Sınır Güvenliğine bağlıdır.
Uzun süreli vizelere sahip kişilerin dolaşımı hakkında 562/2006 (EC) Sayılı Schengen Sözleşmesi ve Tüzüğünü uygulayan Sözleşmeyi tadil eden, Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin 265/2010 Sayılı AB Tüzüğüne göre;
Tüm D tipi vizeler, ikamet haklarına benzer bir şekilde her 6 ayda 90 güne kadar Schengen bölgesinde dolaşım izni verir.

Üye Ülkeler, bir yıla kadar geçerli D tipi vizeler verebilir.

YUNANİSTAN

Yunanistan vizesi başvuruları ve randevu sistemi ile ilgilenen aracı kurum VFS firması randevu, başvuru kabul, evrak düzenlenmesi ile ilgilenen aracı yetkili bir acentedir.Vize başvurusu yapmadan önce VFS Global randevu alarak başvuru yapmalısınız. Randevu almadan gelir iseniz başvurularınız kabul edilmeyen kadar katı bir kuralı olan VFS Global randevu alıpda gelmeyen başvuru sahiplerinin yerine kabuletmektedir.

Genel itibari ile randevusuz kabul etmeyen VFS Global Yunanistan vizesi başvurularını vize departmanı üzerinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.Yunanistan vizesi başvurular için gerekli bilgiye ulaşmak ve randevu almak için VFS Global firmasını arayabilirsiniz.Eğer tarafımızdan destek almak ve daha profesyonel bir destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşlemlerin tamamlanması ve Vize başvurularının onayının verilmesi ile birlikte VFS Global’in gidilecek olan ülke Konsolosluğuna teslim ettiği belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenmesi ve onayın verilmesinin ardından gerekli bilgi akışı, işlemlerin hazırlık aşamasında hizmet veren vize danışmanlığı aracılığı ile bilgi akışı sağlanarak öğrenilebilinmektedir.